Web Hosting

WEB HOSTİNG

 Web hosting, bir sitede yayınlanacak olan sayfaların, resimlerin ve dokümanların internet kullanıcıların erişebileceği barınma alanına denilir. Adından da anlaşıldığı gibi web sitesinde yer alan yazıların, fotoğrafların, videoların ve diğer tüm dosyaların bulunduğu ve genelde aracı olan firmalardan kiralanan barındırma hizmetidir. Paylaşımlı, özel, VPS, VDS ve kiralık gibi farklı kategoriler bulunur.  Yani biz kullanıcıların internet üzerinde yaptıkları her türlü araştırma ve diğer tüm içerikleri barındıran alana web hosting denilmektedir.

HOSTİNG ÇEŞİTLERİ

  • Kurumsal hosting
  • WordPress hosting
  • E-posta hosting
  • Sınırsız hosting
  • DNS hosting
  • Cloud hosting

WEB HOSTİNG NEDİR?

Web Hosting, sitenizin veya uygulamanızın internet dünyasında var olabilmesini sağlayan online bir barındırma hizmetidir. Web hosting hizmetine kayıt olduğunuzda, sitenizin çalışması için gerekli tüm verileri depolayabileceğiniz fiziksel bir sunucu kiralarsınız. İlk kez bir web sitenizi kuruyorsanız, farklı hosting türleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu şekilde, web siteniz için hangi seçeneğin en iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Bu süreci aceleye getirmeyin. Yanlış barındırma türünü seçmek siteniz için ilerleyen süreçlerde büyük sorunlara neden olabilir. Ayrıca mevcut web hosting türünden memnun olmayabilir, bu nedenle başka bir türe geçmek istiyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda da firmamız SD MEDYA olarak sizlere destek olmaktayız. Hosting hizmeti dosyalarınızı ve veritabanlarınızı bir sunucuda depolar. Ziyaretçileriniz alan adınızı tarayıcısının adres çubuğuna yazdığında, hosting bu isteği yerine getirmek için gereken tüm dosyaları aktarır.

HOSTİNG HİZMETİ

 Hostin hizmeti Kısaca açıklamak gerekirse sahip olduğunuz internet sitesinde yayınladığınız makaleler, görseller, dosyalar, videolar ve benzeri içeriklerin depolanması, korunması, ziyaretçilere sunulması için kiraladığınız veya satın aldığınız somut bilgisayar sistemi denilebilir. Bu sistem sayesinde siteniz çeşitli saldırılardan korunur, arama motoruna isminiz yazıldığında 7/24 aktif şekilde veri transferi gerçekleştirilir ve kusursuz şekilde depolama hizmeti sağlar. Hosting hizmeti sayesinde web siteniz hem korunur hem de sürekli aktif halde hizmet vermeye devam etmektedir. Tüm internet kullanıcılarının hizmet alacakları saat ve konular değişiklik gösterdiğinden web sitenizin bir hosting hizmetine ihtiyacı vardır. Sonuçta dosyalarınızın depolama alanına hosting ile sahip olmaktasınız. Sizlerde dilerseniz kiralayabilir veya satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bizler SD MEDYA olarak sizlere diğer tüm konularda olduğu gibi hosting kiralama veya satın alma konusun da uzman desteği vermekteyiz. Web sitenizle alakalı reklam, tıklanma sayısı ve hosting gibi tüm konularla alakalı destek almak için, almak istediğiniz hizmetle alakalı tüm sorularınız için ve fiyat bilgisi almak için lütfen web sitemiz olan sdmedya.com  adresimizden bize ulaşın

HOSTİNG FİYATLARI

Satın almak istediğiniz hosting içeriğine, özelliğine ve paketine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaptığı işe nazaran uygun fiyata sahiptir. En ucuz hosting hizmeti vermeyi hedefleyen ve bunu savunan şirketimiz siz değerli kullanıcılara her zaman yardımcı olmaktan keyif duyar. Şirketimiz SD MEDYA olarak fiyatlarımızla alakalı detaylı bilgiye ulaşmanız için web sitemiz sdmedya.com adresimizi ziyaret etmenizi öneriririz.

SIK SORULAN SORULAR

  1. Web sitesi barındırma nedir?

Web Hosting adı altında tüm web sitesi ve içeriklerin bulunduğu barınma alanıdır.

  1. Hosting hizmeti nedir?

Hosting hizmeti sayesinde web siteniz daha güvenli şekilde korunurken aynı zamanda 7/24 aktif halde olur.

 

  1. Nasıl hosting siparişi oluşturabilirim?

Web sitemiz sdmedya.net üzerinden hosting paketlerimize ulaşabilir size en uygun paketi seçtiğiniz de sepete ekleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca Canlı destek üzerinden bize yazabilirsiniz müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Web HostingAlan Adı KaydıKurumsal HostingVDS Kiralama